Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Do 25 października trwa zgłaszanie wierszy na Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Sługi Bożego o. Ludwika Wrodarczyka OMI!

Do 25 października trwa zgłaszanie wierszy na Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Sługi Bożego o. Ludwika Wrodarczyka OMI!

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Sługi Bożego o. Ludwika Wrodarczyka OMI jest skierowany do dzieci i młodzieży w wieku od 9. do 19. roku życia piszących w języku polskim, mieszkających na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz poza jej granicami. Utwory należy przesłać do dnia 25 października 2020r.

Kochani młodzi Poeci!

Życzymy Wam wielu pięknych inspiracji oraz lekkiego pióra. Zachęcamy do tego, aby w dowolny sposób zainspirować się wartościami chrześcijańskimi. Tematyka konkursu jest więc dość szeroka.
Utwory powinny w dowolny sposób nawiązywać do wartości chrześcijańskich, ponieważ to właśnie takie wartości krzewił
o. Ludwik Wrodarczyk OMI: wyznaczanie szczytnych celów i wytrwałość w dążeniu do ich realizacji, dobroć, miłość do bliźniego i traktowanie wszystkich ludzi jednakowo bez względu na ich narodowość oraz wyznanie, ofiarowanie pomocy potrzebującym (dostarczanie leków i mikstur przyrządzanych własnoręcznie z ziół zebranych na okopowskich łąkach), okazywanie współczucia biednym i chorym, ofiarność jako skłonność do największych poświęceń, umiłowanie modlitwy, a także wielbienie Boga oraz Najświętszego Sakramentu,
w obronie którego oddał życie.

Regulamin konkursu znajdziecie na naszym blogu: https://ogolnopolskikonkurspoetycki.blogspot.com/p/regulamin.html .

Słowo Polskie za: https://ogolnopolskikonkurspoetycki.blogspot.com, 7 października 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code