Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Dni Papieskie w Kamieńcu Podolskim!

Dni Papieskie w Kamieńcu Podolskim!

W ciągu tygodnia od 16 – 22 października 2015 roku w Kamieńcu Podolskim przy katedrze Św. Apostołów Piotra i Pawła, w kościele podominikańskim Św. Mikołaja i w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa członkowie polskich stowarzyszeń wspominali Wielkiego Papieża – Św. Jana Pawła II.

Jego postać nie pozostawia obojętnym żadnego chrześcijanina. Pontyfikat, który trwał przez prawie 27 lat, zmienił życie i losy wielu ludzi, a nawet narodów. Słowa Jana Pawła II zawsze dawały nadzieję, otwierały serca wierzących, wskazywały prawidłową drogę życia.

16 października 1978 roku cały świat zobaczył biały dym nad Kaplicą Sykstyńską. Wybrano nowego papieża! Dlatego od 2001 roku w Polsce obchodzony jest Dzień Papieski w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Jana Pawła II na pontyfika, a 16 października jest świętem państwowym.

W dniu rozpoczęcia pontyfikatu Jan Paweł II wzywał: „Otwórzcie drzwi Chrystusowi, nie lękajcie się Go!”. Te słowa napełniły nadzieją serca wielu ludzi. Wiemy, że Jan Paweł II bardzo lubił dzieci i młodzież. Wiedział, że młode pokolenie – to nadzieja na przyszłość, to siła, która może zmienić świat na lepszy.

Dzieci z zespołu „Kwiat na kamieniu” z Polskiego Towarzystwa Kulturalno-Oświatowego w Kamieńcu, miały możliwość w sposób twórczy odwdzięczyć się Ojcu Świętemu za wszystko, co zrobił dla pokoju i pojednania na ziemi. Występ poświęcony kochanemu Janowi Pawłowi II dał możliwość wszystkim oglądającym poznać życie i działalność Karola Wojtyły. Zabrzmiały ulubione pieśni Papieża oraz wiersze. W scenkach odtworzono ciekawsze wydarzenia z Jego życia – urodziny, dzieciństwo i młode lata wielkiego Polaka! Bracia Artur i Mateusz Prytulakowie zrobili muzyczny prezent dla obecnych – zagrali na skrzypcach góralską melodię „Góralu, czy ci nie żal”. Na koniec nie zabrakło najbardziej ulubionej „Barki”, którą śpiewała cała sala.

Tatiana Fortuna, 29.10.15 r.