Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Dialog różnych rodzajów sztuki w ramach koncertu w Chmielnickim

Dialog różnych rodzajów sztuki w ramach koncertu w Chmielnickim

Świętowanie rocznicy założenia miasta Płoskirowa (obecnie Chmielnicki), zawsze przypada na ostatnie dni września. W ramach obchodów 586. rocznicy w kościele Chrystusa Króla Wszechświata, w Muzeum Obwodowym oraz w Filharmonii Obwodowej, odbyły się koncerty muzyki w wykonaniu artystów z Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Te imprezy stały się w tym czasie pewnego rodzaju wizytówką artystyczną całego Podola. Jako uwerturę do każdego koncertu, artyści z Polski zaprezentowali utwór „Zagraj mi, skrzypku, zagraj, skąd przybywasz i dokąd podążasz”. Każda kolejna kompozycja była nagradzana gromkimi oklaskami i okrzykami „Brawo!”.

Największym powodzeniem widowni, cieszyły się utwory Henryka Wieniawskiego, wykonywane przez muzyczny kwartet. Na stojąco przyjęto melodie ukraińskiego kompozytora Myrosława Skoryka. Młody student z Bydgoszczy Michał Nowak wykonał utwór Nikola Paganini pod tytułem „Kaprys 11” ,a profesor Mirosław Gerbowski zagrał „Corelli – La Fotia”.

„Synteza Sztuk”, w szerokim pojęciu połączenie różnych rodzajów sztuki, to przedsięwzięcie, organizowane w Chmielnickim, które daje możliwość zarówno amatorom, jak i zawodowym artystom rozwijać swoje możliwości i dzielić się doświadczeniem z kolegami.

Franciszek Miciński, 30.09.17 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code