Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Delegacja z miasta partnerskiego Lublina gościła w Równem

Delegacja z miasta partnerskiego Lublina gościła w Równem

Krzysztof Lontka, Prezes Fundacji Rozwoju Europy Środkowo-Wschodniej, Krzysztof Jakubowski, Prezes Fundacji Wolności, Krzysztof Kowalik, Przedstawiciel Stowarzyszenia Przyroda i Człowiek oraz Krzysztof Wejak, Redaktor Naczelny Dziennika Wschodniego, w dniach 5 – 8 lipca przebywali w Równem.

Polska delegacja spotkała się z burmistrzem Równego Ołeksandrem Tretiakiem, aby podsumować wspólne działania i omówić dalsze obszary współpracy między miastami. Według Krzysztofa Lontki projekt wymiany parlamentarnej, który jest finansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, i ma na celu wspieranie reformy decentralizacyjnej oraz szkolenie posłów pierwszej kadencji w zakresie lepszego korzystania przez nich z narzędzi do pełnienia funkcji publicznych, okazał się bardzo ciekawym instrumentem integracji międzypaństwowej.

Oprócz ćwiczeń dla deputowanych obwodów rówieńskiego i wołyńskiego, które odbyły się w Równem, zorganizowano także wspólny wyjazd do Lublina. W programie znalazły się spotkania z ekspertami z różnych dziedzin, m.in. krajobrazu, przejrzystości, zarządzania.

Miasto Lublin jest nam bliskie, mam nadzieję, że nasi radni przyjmą pozytywne doświadczenia i pomyślnie je zrealizujemy – powiedział partner projektu, radny Rady Miasta Równego Światosław Kliczuk.

Dalej planowana jest promocja wyrobów lokalnych, dziedzictwa kulturowego i współpraca w dziedzinie turystyki.

Sergij Porowczuk za: Rada Miasta Równe, 13 lipca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code