Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Delegacja z Komisji Regionów UE przybyła do obwodu lwowskiego

Delegacja z Komisji Regionów UE przybyła do obwodu lwowskiego

Fot. http://loda.gov.ua

W celu motywowania ukraińskich polityków do kontynuacji wprowadzania reform do Lwowa przybyła specjalna delegacja, składająca się z członków Komitetu Regionów UE.

– W ramkach współpracy poszczególne miasta i regiony z Europy będą współpracowały ze stowarzyszonymi jednostkami administracyjnymi na Ukrainie. Takie współdziałania mają na celu wsparcie procesu demokratyzacji i wzmocnienia lokalnych władz samorządowych oraz żeby nauczyć się, jak tworzyć transparentną i mocniejszą demokrację. Mamy wspólną historię i wspólną przyszłość – zaznaczył członek Komitetu Regionów Bart Sommers.

Członkami Komitetu Regionów UE są politycy poziomu lokalnego i regionalnego. – Jesteśmy pełni podziwu dla narodu Ukrainy. Najbardziej emocjonalnym dla mnie momentem była obecność na Majdanie, kiedy dziesiątki tysięcy ludzi wyszło na ulice, żeby bronić wartości europejskiej i wolności, trzymając w rękach flagę UE – dodał Sommers.

Przewodniczący Lwowskiej Administracji Obwodowej Oleh Syniutka podkreślił, że przyjazd polityków z Europy do Lwowa jest z jednej strony wyrazem przekonania, że reformy na Ukrainie idą w słusznym kierunku. – Z innej strony to możliwość donieść własne zdanie i podyskutować o możliwościach rozwoju, które można wdrażać w obwodzie lwowskim – mówił Syniutka.

Słowo Polskie, 30.06.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code