Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Delegacja z Bielsko Białej przywiozła do Chmielnickiego witania od Balcerowicza

Delegacja z Bielsko Białej przywiozła do Chmielnickiego witania od Balcerowicza

W ramach współpracy pomiędzy Chmielnickim Uniwersytetem Zarządzania i Prawa (ChUZiP) i Wyższą Szkoła Administracji (WSA) w Bielsko Białej do dawnego Płoskirowa zawitała delegacja z Polski na czele z Pani Kanclerz Beatą Branc-Gorgosz.

Prorektorzy i dziekani wydziałów ChUZiP porozmawiali z gośćmi z Polski o kierunkach współpracy, dzielili się doświadczeniem, porównywali plusy i minusy edukacji w Polsce i na Ukrainie.

Profesor wydziału administracji publicznej WSA Krystyna Magda-Żabińska oraz asystentka kanclerza Maria Żylcowa przywieźli z Bielsko Białej konkretne propozycje i projekty, dotyczące wymiany studenckiej i wyjazdu ukraińskich wykładowców na staż do Polski, przeprowadzenie specjalistycznych warsztatów, organizowanie konferencji naukowych oraz lekcji.

Goście z Polski odwiedzili także uczniów i nauczycieli ze szkoły nr 20 w Chmielnickim, Latyczowie oraz Kamieńcu Podolskim.

Honorowym profesorem Wyższej Szkoły Administracji w Bielsko Białej jest znany ekonomista Leszek Balcerowicz.

Franciszek Miciński, 03.06.15 r.