Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Delegacja ambasadorów UJ odwiedziła dawny Płoskirów

Delegacja ambasadorów UJ odwiedziła dawny Płoskirów

Spotkanie z młodzieżą z chmielnickiego liceum Nr 17 oraz zastępczynią burmistrza miasta Haliną Melnyk z reprezentantami Krakowskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się 17 lutego.

Goście z Polski opowiedzieli o atutach tej jednej z najbardziej prestiżowych uczelni w tym kraju oraz o programach wymiany studenckiej, w dziedzinie współpracy badawczo-naukowej oraz przedstawili warunki studiowania.

UJ reprezentowali Paweł Winiarski (międzynarodowy wydział wymiany studenckiej), Agata Maćkowiak (kadra rekrutacyjna) oraz Helena Petelko (samorząd studencki).

– W 2015 roku w Polsce studiowało ponad 23 tysiące studentów z Ukrainy. Oczywiście, że cieszymy się, że nasza młodzież jedzie do was, żeby studiować i przejmować europejskie doświadczenie. Razem z tym jesteśmy zaniepokojeni tak dużym odpływem ukraińskiej młodzieży nie tylko do Polski ale także do Czech. Ukraina zmienia się w „dawcę młodzieży”. Chcielibyśmy, żeby nasza młodzież powracała oraz jesteśmy zainteresowani stażami naszych nauczycieli w Polsce – zaznaczyła zastępczyni burmistrza miasta Chmielnicki.

Wizyta młodych ambasadorów UJ w dawnym Płoskirowie odbyła się w ramach szerszych odwiedzin regionów Ukrainy Zachodniej i Centralnej – m.in. – Tarnopola i Lwowa.

Franciszek Miciński, 20.02.17 r.