Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Dawny Zasław pogłębia współpracę z Polską

Dawny Zasław pogłębia współpracę z Polską

Zdęcia pobrano z http://www.ostrowmaz.comNa początku września w miejscowości Boguty-Pianki (pow. ostrowski, woj. mazowieckie) odbyły się VI Dożynki Powiatowe. W święcie plonów wzięła udział również delegacja z Zasławszczyzny (obw. chmielnicki) na czele z burmistrzem miasta Zasław Walentym Pańkowskim.

Tradycyjnie uroczystości rozpoczęły się z nabożeństwa w kościele pw. Wszystkich Świętych. Następnie gości i uczestników Dożynek powitał starosta powiatu Zbigniew Kamiński. Podczas części oficjalnej goście w miłej i przyjaznej atmosferze dzielili się świątecznym dożynkowym chlebem z gospodarzami.

W ramach Dożynek odbyło się kilka ciekawych konkursów: na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, „Wiedzy ekologicznej i rolniczej”, „Wiedzy o BHP w rolnictwie” oraz „Wiedzy o PROW 2007 – 2013”. Laureaci dostali nagrody i prezenty.

Dla uczestników obchodów święta – od najmłodszych do najstarszych – przygotowano atrakcyjny program koncertowy, w którym wystąpili m. in. zespoły Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, Ewelina Pabian, zespół „Listonosz” i wiele innych.

Ogromnym powodzeniem na polskiej scenie cieszyły się występy zespołów artystycznych Zasławszczyzny – „Barwohraj” zatańczył ukraińskie, gruzińskie i żydowskie tańce ludowe, a „Plejada” bawiła widzów mistrzowskim wykonaniem układów tańca towarzyskiego.

Oprócz tego na wszystkich uczestników imprezy czekały wystawy, targi, stoiska gastronomiczne z pysznymi specjałami, konkursy z nagrodami oraz wesołe miasteczko dla najmłodszych.

Zakończyła się impreza występem zespołu „RAM” i pokazem sztucznych ogni.

J. Nakonieczny, opracowanie Irena RudnickaDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code