Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Dawny Płoskirów uhonorowany „Europejskim Dyplomem-2015”

Dawny Płoskirów uhonorowany „Europejskim Dyplomem-2015”

P.o. miasta Chmielnicki Kostantyn Czernijewski trzyma w rękach dyplom. Źródłó - ye.ua22 czerwca p.o. burmistrza miasta Chmielnickiego Kostantyn Czernylewski wziął udział w ceremonii oficjalnego wręczenia nagród dla miast europejskich w kategorii „Europejski Dyplom” w siedzibie Rady Europy w Strasburgu.

Razem z burmistrzami innych 11 europejskich miast (także Równego i Kielc) spotkał się on z Axelem Fischerem, przewodniczącym podkomisji, uznającej tę nagrodę od 1988 roku.

Nagroda „Europejski Dyplom” – to nie tylko dowód uznania za wkład w eurointegrację, lecz także możliwość dla dalszego rozwoju stosunków partnerskich z miastami stowarzyszonymi.

Najwyższym odznaczeniem dla europejskich miast jest Nagroda Europejska, przyznana w 2015 roku miastu Dresden i szwedzkiej Varze.

Władze miasta Chmielnickiego we wniosku do Rady Europy opisały działalność władz samorządowych w okresie 2012 – 2014 roku w dziedzinie – współpracy z miastami partnerskimi, podpisania umów partnerskich z uczelniami wyższymi innych państw, wymiany delegacjami, świętowania Dni Europy w swoim mieście, szerzenia europejskiej idei w środowisku szkolnym.

Franciszek Miciński, 26.06.15 r., KZ