Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Dawny Płoskirów doczeka się nowoczesnych ścieżek rowerowych

Dawny Płoskirów doczeka się nowoczesnych ścieżek rowerowych

27 stycznia w gmachu Chmielnickiej Rady Miasta odbyło się długo oczekiwane przez miłośników wypadów rowerowych posiedzenie grupy roboczej w sprawie utworzenia sieci ścieżek rowerowych w mieście.

Chmielnicki jest jednym z ostatnich centrów obwodowych, które dotychczas nie opracowało nawet koncepcji rozwoju infrastruktury rowerowej. W trakcie srodowego spotkania omówiono konieczność stworzenia całościowego programu rozwoju sieci ścieżek oraz budowy pierwszego odcinku wzdłuż rzeki Bug. Także przez członków grupy została poparta idea wyznaczenia Sergiusza Tolstichina na stanowisko doradcy prezydenta miasta ds infrastruktury rowerowej na zasadach społecznych. Sergiusz jest bardzo doświadczonym rowerzystą, a przy okazji – nauczycielem języka polskiego oraz jednym z redaktorów Słowa Polskiego.

Społeczność rowerowa w Chmielnickim jest coraz większa i liczy kilka tysięcy aktywnych członków. Wraz z wyborami nowych władz miejskich rowerzyści uzyskali deklaracje poparcia zarówno od partii politycznych, które dostały się do nowej Rady Miejskiej oraz bezpośrednio od Prezydenta miasta Oleksandra Symczyszyna.

Miesiąc temu 23 grudnia odbyły się pierwsze obrady okrągłego stołu z udziałem pozarządowej organizacji, promującej rozwój turystyki rowerowej. W obradach uczestniczyli deputowani do RM, przedstawicieli biznesu oraz gość specjalny – Oleh Szmid, doradca prezydenta Lwowa z pytań rozbudowy infrastruktury rowerowej, który przedstawił doświadczenie Lwowa w tej dziedzinie. Na tym spotkaniu jednostajnie zostało wyrażone poparcie dla konieczności dofinansowania rozbudowy ścieżek rowerowych w dawnym Płoskirowie.

Sergiusz Tolstichin, 28.01.16 r.