Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Dawid Sakwarelidze nie zamierza podawać się do dymisji

Dawid Sakwarelidze nie zamierza podawać się do dymisji

Źródło: ukr.segodnya.uaZastępca prokuratora generalnego Gruzin Dawid Sakwarelidze nie poda się do dymisji przez zwolnienie jego współpracowników, którzy badali sprawę tzw. „diamentowych” prokuratorów.

Nie mam zamiaru poddawać się, bowiem mam moralne zobowiązania wobec ludzi, z którymi spotykałem się i namawiałem ich na podjęcie się prowadzenia śledztwa w obecnych realiach Generalnej prokuratury. Dawałem im osobistą gwarancję, że za nimi stoi prezydent, ale jeżeli oni osobiście podadzą się do dymisji, to ich prawo. Ja sam nigdzie się nie wybieram – mówił.

24 marca Sakwarelidze poinformował media o zwolnieniu z szeregów GPU pracowników, którzy badali sprawę zatrzymanych 5 lipca ubiegłego roku przez SBU zastępcę prokuratora obwodu kijowskiego Oleksandra Kornijca i pierwszego zastępcę kierownika Głównego wydziału śledczego GPU Wołodymyra Szapakina. Podczas przeszukania w ich domach odnaleziono 500 tys. USD, papiery wartościowe i diamenty. Podwładni Sakwarelidze inkryminowali zatrzymanym łapówkarstwo, posiadanie broni palnej i inne zarzuty.

Słowo Polskie, 24.03.16 r.