Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Cztery autobusy pełne darów dla walczących Ukraińców powędrowały do Lwowa

Cztery autobusy pełne darów dla walczących Ukraińców powędrowały do Lwowa

Dwa autobusy, które zaczną pełnić służbę we Lwowie, pochodzą z Gdańska, kolejne dwa z Gdyni.

Pojazdy jadą wypełnione darami dla walczących Ukraińców. W Lwowie są bardzo potrzebne – tamtejsze autobusy trafiły na front. Symboliczne “pożegnanie” autobusów odbyło się w piątek, 25 marca w zajezdni Kacze Buki w Gdyni.

Z Gdańska do Lwowa pojechały autobusy Solaris U12 z 2006 roku, które od początku eksploatacji obsługiwały linie komunikacyjne w Gdańsku. Pojazdy są proste w obsłudze i mają nieawaryjne silniki. Przed wyjazdem do Lwowa przeszły badania na stacji kontroli pojazdów. Wykonano w nich niezbędne naprawy, aby w najbliższym okresie nie było potrzeby wymiany części i podzespołów.

Z autobusów wymontowane zostały kasowniki biletowe i system TRISTAR, ale informatyka trasowa, czyli wyświetlacze numeru linii i sterowniki oraz monitoring pozostaną na wyposażeniu. Obecny system został zaprogramowany tak, aby obsługiwał litery ukraińskiego alfabetu.

Sergij Porowczuk za: gdansk.pl, 31 marca 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code