Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Członkowie Partii Polaków Ukrainy oddali hołd zabitym na Majdanie

Członkowie Partii Polaków Ukrainy oddali hołd zabitym na Majdanie

Partia Polaków Ukrainy dołączyła się do obchodów drugiej rocznicy morderstw aktywistów Majdanu w centrum Kijowa. Członkowie Rady Partii na czele z prezesem Stanisławem Kosteckim zapalili znicze i złożyli kwiaty w miejscach, gdzie kule snajperów, wystrzelone na rozkaz Janukowicza, zakończyły życie ponad 100 bohaterów Niebiańskiej Sotni, w tym i Polaków z pochodzenia.

Do uroczystości dołączył Żytomierski Obwodowy Związek Polaków i jego prezes Wiktoria Laskowska. Polacy z Kijowa, Żytomierza, Gródka Podolskiego i innych miast przeszli ulicą Instytucką i Chreszczatykiem, trzymając w rękach polskie i ukraińskie flagi, solidaryzując się z rodzinami i znajomymi poległych w krwawych starciach, które odbyły się pomiędzy siłami rządowymi i aktywistami w dniach 18-20 lutego 2014 r. Większość członków akcji protestacyjnych zginęła od kul snajperów, którzy  otrzymali rozkaz zabijania a nie zranienia niepokornych.

– Partia Polaków Ukrainy i Żytomierski Obwodowy Związek Polaków chylą czoło przed Bohaterami i dziękują im za ich męstwo i odwagę – napisano na stronie zozpu.zhytomit.net.

Słowo Polskie, na podstawie informacji Oleny Staniszewskiej, 21.02.16 r.