Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Czekając na… Boże Narodzenie i Świętego Mikołaja

Czekając na… Boże Narodzenie i Świętego Mikołaja

Do Wigilii jeszcze trzy tygodnie a pierwsze bożonarodzeniowe jaskółki już pukają do okien młodych Polaków w Kijowie.

3 grudnia w Teatrze Młodego Widza na Lipkach z inicjatywy Międzynarodowego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Polskich na Ukrainie przy współpracy z Ambasadą RP w Kijowie zaprezentowano dzieciom spektakl „Czekając na…”, w którym oprócz śmiesznych gag i komicznych sytuacji widzowie mogli po raz pierwszy w bieżącym roku zobaczyć prawdziwego Świętego Mikołaja.

Krakowski teatr ArtHouse przygotował dla młodzieży z Kijowa i innych miast Ukrainy półtoragodzinne przedstawienie pod tytułem „Czekając na…”. Przez cały czas czwórka polskich aktorów usilnie podpowiadała dzieciakom, jak wygląda Święty Mikołaj, czym on wozi prezenty, którędy wchodzi do domów grzecznych dzieci, żeby pozostawić dla nich prezenty. W celu zebrania listy życzeń od młodzieży, aktorzy rozciągnęli kilkudziesięciometrową papierową taśmę. Przez kilkanaście minut i młodsi i starsi goście bawili się w spisywanie własnych życzeń na tym długim kawałku papieru.

W międzyczasie wszyscy wspólnie śpiewali polskie kolędy, korzystając z tekstów, wyświetlanych w tle sceny a śmieszne gadżety – jak ogromna srebrna rura czy rozkładany na dwie połówki stół, rozbawiły dzieciaków i ich rodziców do łez.

Pod koniec imprezy najprawdziwszy Święty Mikołaj przekazał każdemu z dzieci zestaw prezentów, ufundowany przez sponsorów i Wydział Konsularny Ambasady RP w Kijowie.

Wszyscy chętni mogli wykonać z gościem w czerwonym płaszczu i z białą brodą zdjęcie na pamięć.

Słowo Polskie, 03.12.16 r.