Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Czas, bogaty na prezenty!

Czas, bogaty na prezenty!

Przeżywamy okres świąteczny, kiedy wszyscy bez wyjątku oczekujemy na cud. Niezależnie, czy jesteśmy osobami dorosłymi czyli małymi dziećmi.

Nadchodzi ten czas i zawsze mamy nadzieję, że przyjdzie do nas to czego tak bardzo oczekujemy, że spełnią się nasze marzenia. Tym razem oczekiwania uczniów i nauczycielek szkół ogólnokształcących w Sławucie były tak silne, ale realia nawet przewyższyły nasze oczekiwania!

Były to chwile miłe dla młodszych dzieci i niespodziewane dla dzieci starszych uczących się języka polskiego. A stało się to możliwe dzięki Konsulatowi Generalnemu Rzeczypospolitej Polskiej w Winnicy.
Wydarzenia jak z bajki zaczęły się w Sławucie między 6 a 19 grudnia. Najpierw uczniowie piątych, szóstych klas sławuckiego Gimnazjum nr 5 otrzymali słodkie mikołajkowe paczki przekazane przez Konsulatu Generalnego RP w Winnicy. Dzieciaki były bardzo radosne i wdzięczne. I oczywiście, że były bardzo zadowolone, bo kto nie lubi słodyczy?

Trochę później ta sama placówka w ramach pomocy metodycznej dla nauczania języka polskiego otrzymała rzutnik i laptop. Naprawdę wielkie wydarzenie w życiu szkoły, uczniów, nauczycieli, bowiem nie wszyscy uczniowie mają podręczniki do nauczania języka polskiego. Przed  feriami zimowymi udało się przeprowadzić lekcję języka polskiego przy pomocy tego sprzętu. A najważniejsze jest to, że w klasie,w której odbyła się lekcja, prawie każdy uczeń prosił ,aby podziękować darczyńcom za szczyptę nowoczesności oraz innowacyjności, która usprawni proces przyswajania wiedzy.

Podobne prezenty otrzymali również uczniowie Liceum „Sukces” Szkoła nr 9 w Sławucie. Uczniowie 5 klas otrzymali słodkie paczki mikołajkowe oraz rzutnik w ramach pomocy metodycznej dla nauczania języka polskiego.

Serdecznie dziękujemy Konsulatowi Generalnemu Rzeczypospolitej Polskiej w Winnicy  za miłe i tak przydatne prezenty w bożonarodzeniowym okresie świątecznym.

Łarysa Cybula, 07.01.17 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code