Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Chór „Lilia” z Sądowej Wiszni na spotkaniu opłatkowym w Senacie

Chór „Lilia” z Sądowej Wiszni na spotkaniu opłatkowym w Senacie

Przed Świętami Bożego Narodzenia w Senacie odbyło się spotkanie opłatkowe z udziałem większości członków wyższej izby polskiego parlamentu, w którym uczestniczył także zespół artystyczny,  reprezentujący polską mniejszość narodową na Ukrainie – chór „Lilia” z Sądowej Wiszni (obw. lwowski).

Młodzież z sądowowiszeńskiego oddziału Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej pod kier. Haliny Wójcickiej zaśpiewała dwanaście staropolskich kolęd – „Bóg się rodzi”,„Gdy śliczna Panna”,„Dzisiaj w Betlejem” oraz inne, wysłuchała fragmentu Ewangelii, przeczytanego przez ks. Burgońskiego, duszpasterza posłów na Sejm i senatorów oraz dzieliła się opłatkiem z zaproszonymi na to zebranie gośćmi.

Marszałek Stanisław Karczewski, który przewodniczył spotkaniu, poinformował zebranych o przekazaniu Senatowi funkcji podziału pieniędzy dla Polaków i Polonii za granicą. Naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego Małgorzata Sinica, która razem z grupą harcerzy także przybyła do Kancelarii, złożyła zebranym życzenia wesołych świąt, pełnym wiary i nadziei z przesłaniem: „Zauważ człowieka”.

Marszałek Karczewski zaapelował do parlamentarzystów słowami: „Szukajmy to, co nas łączy, a nie dzieli”. Podziękował harcerzom za Betlejemskie Światło Pokoju, które oni przynieśli do Senatu już po raz 25 a Polakom Podziękował Polakom ze Wschodu za obecność na spotkaniu opłatkowym.

Przed wspólnym śpiewaniem kolęd razem z senatorami młodzież z Sądowej Wiszni zwiedziła świątecznie udekorowaną Warszawę.

Słowo Polskie, zdjęcia: Katarzyna Czerwińska, 31.12.15 r.