Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Chopinowskie motywy w Winnicy

Chopinowskie motywy w Winnicy

“Tam skarb jest Twój, gdzie serce Twoje.
Oddajmy ziemi Polskiej cześć”.
Jarosława Pawliuk

Fragment baletu Chopeniana Elliasza Głazunowa w wykonaniu przez winnicki zespół choreograficznyW dniu 1. marca z okazji urodzin Fryderyka Chopina w Winnickim Gimnazjum Kultury i Sztuki odbył się koncert jego utworów.

Uczczenie w środowisku polskiej inteligencji kolejnej daty urodzin wielkiego rodaka przy pomocy jego muzyki stało się dobrą tradycją w Winnicy. Wszystkie koncerty różnią się jeden od drugiego. Co roku widzowie otrzymują przyjemne niespodzianki.

W roku 2016 pośród utworów na fortepian (mazurków, walców, preludium i etiud) po raz pierwszy zabrzmiały chopinowskiej romanse w wykonaniu zespołu „Malwy” (kierowniczka Pani Jarosława Lichaczowa).

Również po raz pierwszy na dużej scenie Gimnazjum pokazano widzom fragment baletu „Chopeniana” Elliasza Głazunowa wykonany przez miejscowy zespół choreograficzny (kierowniczka Pani Ludmyla Kondiuk).

Koncert trwał przez półtorej godziny a w odczuciu była to jedna krótka chwila. W roli prowadzącej wystąpiła Helena Melniczuk. Wielka sala Gimnazjum podobnie jak w latach poprzednich była wypełniona po brzegi.

Wszystkie występy nagradzano brawami.

Walery Istoszyn, Świetlica Polska, 05.03.16 r.

{morfeo 1130}

{youtube}{/youtube}