Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » Chmielnicki doczekał się otwarcia punktu przyjmowania wniosków wizowych

Chmielnicki doczekał się otwarcia punktu przyjmowania wniosków wizowych

15 czerwca w obwodowym mieście obwodu Chmielnickiego – byłym Pliskorowie odbyło się uroczyste otwarcie punktu przyjmowania wniosków wizowych VFS Global. Na ulicy prospekt Mira, 103 zebrali się przedstawiciele właściciela firmy, konsul Generalny KG RP w Winnicy Krzysztof Świderek, kierownik obwodowego departamentu gospodarki pan Andrzej Prusiecki, zastępczyni burmistrza miasta Chmielnicki Ludmiła Czerewczenko oraz inni zaproszeni goście.

Zaszczyt symbolicznego przecięcia wstęgi przypadł panu Świderkowi oraz przedstawicielom miejscowej władzy, konsul przypomniał, że to już 12 punkt przyjmowania wniosków wizowych na Ukrainie, poprzedni został otwarty kilkoma tygodniami wcześniej w Winnicy. Usługi firmy kosztują wszędzie jednakowo – to kwota rzędu 225 hrywien. Biorąc do uwagi, że najbliższy konsulat RP znajduje się w Winnicy, już można mieć pewność, że znajdzie się dużo chętnych skorzystania z propozycji VFS Global, bo żeby złożyć papiery i odebrać paszport potrzebne były dwa wyjazdy do Winnicy, a czasami nawet i więcej.

Później w sali Polsko-Ukraińskiego Centrum przy uniwersycecie narodowym odbyło się spotkanie prezesów organizacji polskich oraz nauczycieli języka polskiego z pracownikami polskiej placówki dyplomatycznej w Winnicy w sprawie dofinasowania projektów polonijnych. Na początku spotkania konsul generalny zaczytał podziękowania prezesom Franciszkowi Micińskiemu (Chmielnicki) oraz Walentynie  Pasiecznik (Szepietówka) i Jerzemu Portnowi (towarzystwo muzyczne) za dobrze zorganizowane koncerty, poświęcone Józefowi Ignacemu Paderewskiemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code