Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Chmielniccy emeryci ukończyli bezpłatny kurs języka polskiego

Chmielniccy emeryci ukończyli bezpłatny kurs języka polskiego

Na początku lata grupa starszych osób rozpoczęła trzymiesięczny kurs języka polskiego, którego ostatnie zajęcie odbyło się czwartek 27 lipca.

Jako pozytywną ocenę takiemu kursu może służyć fakt, iż prawie cała grupa emerytów zdecydowała się na kontynuację nauki na zasadach płatnych. Przez trzy miesiące uczniowie uczyli się słownictwa, zasad gramatyki i ogólnie, przypominali sobie czasy siedzenia na szkolnych ławkach.

Zajęcia przeprowadzało trzech polonistów z Ukrainy i Polski, dlatego sędziwi uczniowie mieli naprawdę szerokie możliwości poznania języka polskiego. Jak stwierdza jeden z wykładowców Sergiusz Tołstichin, ta grupa całkiem zburzyła jego przekonanie, że postęp w nauce będzie powolny. – Na początku myślałem, że będziemy uczyli się w żółwim tempie, jednak szybko zobaczyłem o wiele silniejszą determinację do nauki niż w niejednej młodszej grupy – relacjonuje Sergiusz, dla którego ten kurs jest już trzecim, który prowadzi na zasadach wolontariatu.

Jak zapowiadają organizatorzy kursu, niedługo zacznie się nowa edycja, tym razem do bezpłatnej nauki będą zaproszenie dzieci żołnierzy, walczących w ATO.

Organizatorami kursu jest Stowarzyszenie Samopomoc w Chmielnickim oraz Szkoła Językowa OLA.

Słowo Polskie – Chmielnicki, 28.08.15 r.