Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Cerkiew ma wykorzystywać nowe technologie dla kontaktów z wierzącymi — prawosławny pop

Cerkiew ma wykorzystywać nowe technologie dla kontaktów z wierzącymi — prawosławny pop

Zdjęcie pobrane z old.cerkva.infoCerkiew powinna opanowywać nowe technologie z celem kontaktów z wierzącymi. Taką opinię w eterze „5 kanału” wypowiedział sekretarz prasowy ukraińskiej prawosławnej cerkwi moskiewskiego patriarchatu protojerej Gieorgij Kowalenko.

Cerkiew żyje w tym społeczeństwie, które jest, i korzysta z tych środków masowej komunikacji, które są dostępne, dlatego, żeby dawać możliwość ludziom utrzymywania stosunków i rozszerzać dobrą wiadomość o Chrystusie, o jego urodzeniu i zmartwychwstaniu. Dlatego nic dziwnego w istnieniu cerkiewnych stron internetowych, kont w Facebook i Twitter, nic dziwnego że w najbliższy czas wydamy specjalny program dla telefonu komórkowego, który pozwoli ludziom więcej dowiedzieć się o życiu Cerkwi. Pytania, o których mówi Cerkiew, były i są jednakowe i tysiące lat do tyłu, i dzisiaj „, – zaznaczył prawosławny protojerej Kowalenko.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code