Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Ceremonia zakończenia roku szkolnego w Ambasadzie RP w Kijowie

Ceremonia zakończenia roku szkolnego w Ambasadzie RP w Kijowie

2 czerwca na sali Ambasady RP w Kijowie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego.

Na początku imprezy, w której wzięli udział oprócz młodzieży szkolnej także ich rodzice i dyplomaci, słowo zabrała dyrektor Szkolnego Punktu Konsultacyjnego w Kijowie (dla dzieci polskich obywateli) Urszula Petrenko oraz zastępca Ambasadora Rafał Wolski. Radca-minister przekazał uczniom życzenia udanych wakacji, a rodzicom i kadrze pedagogicznej – wyrazy podziękowania za wspólny trud nauczania i wychowania. Zwrócono również uwagę na osiągnięcia młodzieży w poznawaniu historii i kultury Polski oraz postępy w nauce języka polskiego.

W wystąpieniu podkreślono wagę polskiej szkoły w utrzymaniu więzi z krajem ojczystym także dla młodzieży ukraińskiej o polskich korzeniach. Konsul Tomasz Dederko wręczył najbardziej aktywnym i wyróżniającym się uczniom nagrody książkowe.

Część artystyczna składała się z występów uczniów, którzy zaprezentowali skecze o tematyce szkolnej oraz przedstawienie nawiązujące do historii powstania państwa polskiego i rocznicy 1050-lecia chrztu Polski. Uczniowie zatańczyli poloneza oraz grecki tanie ludowy sirtaki – znany z filmu „Grek Zorba”.

Słowo Polskie, na podstawie informacji Ambasady RP w Kijowie, zdjęcie: Dziennik Kijowski, 12.06.16 r.