Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Ceny na mieszkania w Kijowie do końca roku obniżą się o 15-20%

Ceny na mieszkania w Kijowie do końca roku obniżą się o 15-20%

zdjęcie pobrane z promobud.uaAleksander Bondarenko – przewodniczący „Narodowej Rielterskiej Pałaty Ukrainy” przedwiduje obniżenie cen nieruchomości do 15-20% na koniec 2011 roku.

Według fachowców z nieruchomości, już od 2 lat ceny pocichu spadają we wszystkich segmentach rynku. Nowe mieszkania tanieją na 1-2% miesięcznie, a używane – do 3-4%. Razem z tym istnieje problem szybkiej sprzedaży taniegp mieszkania. Lokal, który przed kryzysem można było sprzedać maksimum za 1 miesiąc, teraz może znajdować się w bazach agencji z nieruchomości po 5-6 miesięcy i za ten czas przejrzy go tylko 5-10 osób.

Dane pana Bondarenko zgadzają się z rezultatam badań socjologicznych, przeprowadzonych przez „Ukraińskie demokratyczne koło”. Na pogorszenie życia wskazuje ponad 67% ankietowanych, każdej dziesiątej rodzinie brakuje pieniędzy na jedzenie, jeszcze 44% rodzin brakuje pieniędzy na kupowanie odzieży i butów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code