Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » „Busem do marzeń” można dojechać także do Winnicy

„Busem do marzeń” można dojechać także do Winnicy

Źródło - vinkap.netW poniedziałek 21 września w winnickim kościele kapucynów odbyło się spotkanie miejscowej katolickiej młodzieży z rówieśnikami z Krakowa, którzy podróżują po Europie w ramach projektu „Busem do marzeń”, zachęcając innych do uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży z udziałem Papieża, co odbędą się w Polsce w lipcu następnego roku.

Ten projekt ma długą historię i przez wiele lat łączy młodzież na całym świecie. W Winnicy wielu młodych osób chętnie rozmawiało na tematy chrześcijańskie, dzieliło się poglądami na ważne sprawy i po prostu dobrze się bawiło.

Spotkanie zaczęło się od powitania gości z Krakowa. Następnie oni opowiadali o Światowych Dniach Młodzieży, o historii oraz działalności owej organizacji, wspominali o idei przeprowadzenia ŚDM przy mocnym wsparciu i pomocy Papierza Jana Pawła II.

Ciekawostką dla winnickiej młodzieży była informacja o godle ŚDM – trójkolorowym obrazku, który symbolizuje kolory miasta, gdzie odbędzie się spotkanie z Papieżem – Krakowa. W ramach projektu młodzi ludzie z Winnicy, którzy są w wieku od 18 lat mogą uczestniczyć jako wolontariusze w Światowych Dniach Młodzieży i spotkać się z Papieżem Franciskiem.

W drugiej części spotkania na młodzież z Winnicy czekała zabawa- quiz, w którym mieściły się pytania z historii i kultury Polski, o polskich tradycjach, na temat przyszłych Światowych Dni Młodzieży, oraz pytania z dziedzin naukowych – biologii, geografii. Podczas quizu młodzież świetnie się bawiła i chętnie odpowiadała na pytania, za co otrzymała upominki. Organizatorom udało się stworzyć wspaniałą atmosferę,  integrującą polską i ukraińską młodzież, część z której też ma polskie pochodzenie. Zabawne było to że większość młodych osób, nie znając języka polskiego śpiewała wspólnie hymn Światowych Dni Młodzieży w języku polskim.

Spotkanie skończyło się zaproszeniem na filiżankę herbaty z ciastkiem. Za wspólnym stołem młodzież z Krakowa i Winnicy dyskutowała na różne tematy, robiła sobie popularne „selfie”, szukała jeden drugiego w sieciach społecznych oraz dzieliła się wrażeniami od spotkania.

Ania Szłapak, źródło – vinkap.net, 24.09.15 r.


{morfeo 978}

{youtube}{/youtube}