Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » „Bus do marzeń” w Berdyczowie

„Bus do marzeń” w Berdyczowie

Berdyczów z radością przyjmuje gości wszystkich gości. Tym razem „Busem do marzeń” dojechali tutaj młodzi ludzie z Polski. Czym chcieli się z miejscowymi katolikami podzielić?

W lipcu 2016 roku w Krakowie odbędą się Światowe Dni Młodzieży. W skład ekipy „Busem do marzeń”, która odwiedziła wiele krajów na świecie, wchodzą studenci i młodzież pracująca z terenów województwa małopolskiego, głównie z dekanatu Kalwarii Zebrzydowskiej.

Wyprawa na wschód rozpoczęła się w sobotę 19 września Mszą Świętą odprawioną przez księdza Piotra Derendala w kaplicy ks. kard. Stanisława Dziwisza w Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

Jeżdżąc po Ukrainie ośmioosobowa ekipa zaprasza młodzież na ŚDM, spotyka się z nimi na wspólnej modlitwie i opowiada o idei Światowych Dni Młodzieży i spotkania z Papieżem.

– Na Ukrainie, Białorusi, Litwie i Łotwie chcemy docierać szczególnie do Polaków i osób, które mają polskie pochodzenie. Dla nich Światowe Dni Młodzieży będą szansą powrotu (choć na chwilę) do Ojczyzny, a spotkanie z nami, mamy nadzieję – małą namiastką Polskości – mówią goście z Polski.

„Kresowa” trasa  trwa przez 14 dni. Ważne punkty na drodze „Busu do Marzeń” – to największe miasta polskich Kresów i skupiska Polaków, szczególnie Lwów, Winnica, Berdyczów, Grodno, Wilno.
Hasło ŚDM w Krakowie brzmi „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

W Berdyczowie  Polacy podzielili się na dwie ekipy. Jedna była w przeszłości, a druga w przyszłości. Ukraina – to według nich kraj kontrastów. – Dziś skupieni byliśmy na pracy z ojcami karmelitami – napisali oni w swoim dzienniku w sieciach społecznościowych.

Kolejny przystanek czeka na „Bus do marzeń” na Białorusi.

W końcu marzenia nie spełniają się same – czasem trzeba im pomóc.

Leon Mały, 27.09.15 r.


{morfeo 981}

{youtube}{/youtube}