Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Burmistrz Lwowa Andrij Sadowyj spotkał się z Grażyną Staniszewską

Burmistrz Lwowa Andrij Sadowyj spotkał się z Grażyną Staniszewską

Deputowana do Europarlamentu w latach 2004-2009 Grażyna Staniszewska z Polski spotkała się na początku lutego z szefem lwowskich władz samorządowych Andrijem Sadowym. Rozmowy dotyczyły kontynuacji polsko-ukraińskiej współpracy w dziedzinie kultury, między innymi – organizowania cyklicznych młodzieżowych koncertów-spotkań z udziałem ukraińskiej i polskiej młodzieży we Lwowie.

Jesteśmy otwarci i popieramy dobre inicjatywy, które służą wzajemnemu rozwojowi. Na przykład polscy harcerze co roku przekazują naszym płastunom betlejemskie światełko pokoju. Możemy zorganizować wspólny koncert gwiazd polskiej i ukraińskiej estrady i zaprosić na niego młodzież z obydwu krajów by mogli więcej komunikować się między sobą – zaznaczył podczas rozmowy z p. Grażyną Andrij Sadowyj. Periodyczne koncerty-spotkania ukraińskiej i polskiej młodzieży zdaniem byłej europarlamentarzystki pomogą wzmocnieniu dobrych stosunków między ukraińską i polską młodzieżą i ogólnie – obydwoma krajami.

Grażyna Ewa Staniszewska urodziła się w Bielsku-Białej. Jest polskim politykiem, posłem na Sejm I, II i III kadencji, senatorem V kadencji i polskim deputowanym do Europarlamentu w latach 2004-2009. Obecnie angażuje się w działalność licznych organizacji społecznych, m.in. Stowarzyszenia „Instytut Południowy”, Beskidzkiego Stowarzyszenia Oświatowego, Beskidzkiego Stowarzyszenia na Rzecz Wsparcia Organizacji Pozarządowych i in. Uhonorowana Komandorskim Orderem Odrodzenia Polski w 2011 r. oraz Orderem Księżny Olgi III stopnia w 2008 r. na Ukrainie.

Igor Gałuszczak, Lwów, 14.02.17 r.