Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Bożonarodzeniowe niespodzianki na początku grudnia

Bożonarodzeniowe niespodzianki na początku grudnia

Ostatni miesiąc w roku niesie nam wiele atrakcji i niespodzianek. Pierwszą z nich jest wizyta świętego Mikołaja, który do Sławuty zawitał w dniu 5 grudnia 2016 roku.

Dzięki wsparciu KG RP w Winnicy na czele z Tomaszem Olejniczakiem święty Mikołaj odwiedził osoby starsze polskiego pochodzenia, samotne, wielodzietne, chore oraz te, które najbardziej potrzebują pomocy w tym pięknym miasteczku na Wołyniu.

Następnego dnia, 6 grudnia 2016 roku, „Ukochany Święty” przybył do kaplicy Matki Boskiej Szkaplerznej w Sławucie, gdzie został bardzo mile powitany przez proboszcza Jana Szańcę, siostrę Urszulę, dzieci, ich rodziców, nauczycieli oraz przedstawicieli Sławuckiego Związku Polaków.

Dzieci, zanim spotkały się z Mikołajem, uczestniczyły w Mszy Świętej. Odpowiadały także na pytania księdza i obiecywały być grzecznymi. Przybycie „Świętego” w asyście rodziców, niosących paczki, pochodzące z Konsulatu Generalnego w Winnicy,

sprawiło wiele radości zarówno dzieciom, jak dorosłym.

Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, rozmawiały z Mikołajem i bardzo się cieszyły wizytą długo oczekiwanego gościa.

Uroczystość zakończyła się krótką modlitwą, w której podziękowano Panu Bogu za bożonarodzeniową imprezę.

Barbara Burska, 07.12.16 r.