Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Błogosławiony Władysławie Bukowiński, módl się za nami!

Błogosławiony Władysławie Bukowiński, módl się za nami!

25 września 2016 roku do Narodowego Sanktuarium Maryjnego w Berdyczowie dotarły relikwie błogosławionego Władysława Bukowińskiego (1904-1974), apostoła Kazachstanu.

Święty Jan Paweł II nazwał ks. Bukowińskiego heroicznym świadkiem wiary. Dla papieża Franciszka urodzony w Berdyczowie kapłan jest niestrudzonym apostołem Ewangelii i pasterzem według serca Chrystusowego.

Wspominając postać bł. Bukowińskiego ks. Krzysztof Urbański OCD powiedział: „Chrystus naucza o tym że błogosławieni ubogi duchem. To była prawdziwa postać uboga duchem.Dla której było ważne serce człowieka stęsknionego Boga … Był tam, gdzie nikt nie spodziewał się zobaczyć  kapłana. On przekazuje i dzieli się słowem  Bożym na ile potrafił”.

– Błogosławiony jest dla nas przykładem wytrzymałości, zaufania  Bogu. Mamy przeznaczone do naszej parafii relikwie. Są to relikwie pierwszego stopnia – kość  błogosławionego. Teraz możemy czcić  jego relikwie – podkreślił proboszcz parafii ks Rafał Myszkowski OCD.

Po Mszy świętej zaprezentowano zdjęcia ilustrującą działalność błogosławionego ks. Władysława w Kazachstanie.

Chrześcijanie zachodniego obrządku na Ukrainie mogą być dumni z faktu, że mogą prosić o wstawiennictwo świętego który pochodził z ich terenów.

Błogosławiony Władysławie, módl się za nami!

Teofił Mały, zdjęcia: Mira Rudnicka, 26.09.16 r.