Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Bodzentyn gości młodych winniczan

Bodzentyn gości młodych winniczan

W polskim Bodzentynie gości kilkunastu młodych mieszkańców Winnicy, którzy oprócz praktycznej nauki polskiego poznają niezwykle ciekawe wątki z historii świętokrzyskiego.

To kolejna inicjatywa Stowarzyszenia Integracja Europa-Wschód na rzecz polsko- ukraińskiej współpracy pod hasłem „Ukraińska młodzież śladami Artemiusza Wołczyka”, którą Stowarzyszenie realizuj we współpracy z winnicką organizacją Centrum Rozwoju i Partnerstwa „Polonia” (prezes Maria Kozyrska).

Jedną z najciekawszych atrakcji dla gości z Kresów stała się wycieczka do JuraParku w Bałtowie. To gościnne i pełne atrakcji miejsce – jeden z najciekawszych punktów na mapie regionu świętokrzyskiego. Warto tam pojechać. Dla kielczan stało się już tradycja, że stałym punktem programu wszystkich polsko – ukraińskich spotkań jest właśnie Park Jurajski w Bałtowie.

Goście z Ukrainy pozwiedzali także Bodzentyn, po którym oprowadził ich dr Radek Harabin. Na herbatkę zaprosił ich zastępca burmistrza Andrzej Jarosiński i sekretarz Wojciech Furmanek.

Warto dodać, iż tym roku Bodzentyn obchodzi dwie rocznice. To 660 lat nadania praw miejskich i 20 lat ich odzyskania (miasto utraciło prawa za aktywny udział w Powstaniu Styczniowym).

Słowo Polskie, na podstawie informacji SIEW, 26.06.15 r., KZ

{morfeo 883}

{youtube}{/youtube}