Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » BO! startował w Żytomierzu (uaktualnione)

BO! startował w Żytomierzu (uaktualnione)

6 grudnia w Domu Polskim w Żytomierzu odbyła się konferencja prasowa z okazji otwarcia 2. Polsko Ukraińskiego Wędrującego Festiwalu Filmowego BO! Na konferencji prasowej wystąpili – Andrzej Kępiński, reżyser i główny organizator imprezy oraz partnerzy Festiwalu – przedstawiciele Koledżu Kultury i Sztuki z Żytomierza oraz art-kawiarni „Kawomania”, gdzie i odbędą się  projekcje filmowe.

W programie Festiwalu są filmy dokumentalne i fabularne oraz bajki dla dzieci. W ciągu dziesięciu dni miłośnicy kina będą mogli obejrzeć filmy znanych polskich reżyserów między innymi  Jacka Bromskiego, Krzysztofa Gradowskiego, Jerzego Koprowicza, Andrzeja Kępińskiego. Publiczność żytomierska zobaczy 10 premier filmowych, większość z nich prezentowana będzie w art-kawiarni „Kawomania” codziennie o godzinie 18.00 aż do 23 grudnia br. Dużym wydarzeniem jest premiera sławnej polskiej bajki muzycznej „Akademia Pana Kleksa” w języku ukraińskim. Udźwiękowienia bajki dokonali  Wiaczesław Majboroda, Igor Szurpan i Mikołaj Turowski – pracownicy Koledżu Kultury i Sztuki z Żytomierza. Bajkowym postaciom głosu użyczyli słuchacze Kolegium.

Filmy dokumentalne prezentowane będą w w dniach 10-14.12.2012 o godzinie 14.00. w Koledżu Kultury i Sztuki. Obejrzymy filmy czołowych polskich dokumentalistów m.in. Grzegorza Brauna, Anity Gargas i Ewa Stankiewicz.
Filmy będą emitowane w języku polskim z napisami w języku ukraińskim. W ramach festiwalu odbędzie się także prezentacja wystawy fotograficznej pn. „Lekcja patriotyzmu” fotoreporterki polskiej Jolanty Stopki.

Partnerem i głównym sponsorem Festiwalu BO! jest  Polski Instytut Sztuki Filmowej ( PISF) .

Alina Zielińska

Zdjęcia z Domu Polskiego

{morfeo 236}


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code