Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Biblia świadectwem wiary

Biblia świadectwem wiary

Zdjęcie pobrano z credo-ua.org7 grudnia w parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Nowogrodzie-Wołyńskim odbył się rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu „Światło – Życie”.

Na początku spotkania jego uczestnicy przynieśli Światło, które otrzymał każdy z nich. Zjednoczeni Duchem Miłości przeczytali Ewangelię wg Św. Jana (3, 1-8). Słowo Boże ma ogromną moc, może nawet pomóc odrodzić się na nowo.

To nieprawda, że ludzie są zmęczeni słowami. Tak naprawdę zmęczeni są słowami pustymi! Słowo Boga niesie w sobie wieczną młodość poprzez Ducha Świętego. A więc uzbroiwszy się w moc Słowa wspólnota oazowa udała się na ewangelizację. Idąc pomiędzy zwykłych ludzi, członkowie wspólnoty modlili się modlitwą różańcową i rozdawali wydrukowane fragmenty Pisma Świętego.

Słowo Boże, które przyjmujemy, czyni z nas Dzieci Boże. Chrystus jest Słowem Bożym, a Słowo Boże – to Chrystus! Wspólnota oazowa, czyli Dzieci Boże, młodzież i Kościół Domowy na Ukrainie, chcą i będą się starali, aby Słowo Boże było żywe w naszym życiu.

Mieszkańcy Nowogroda-Wołyńskiego różnie reagowali na dzielenie się Słowem Bożym. Wielu z nich bało się słuchać, niektórzy nie chcieli. Ale znaleźli się ludzie, wdzięczni za takie wsparcie duchowe, za radość i świadectwo wiary.

Na zakończenie Dnia wspólnoty o. Oleg Kozaczenko pochylił się nad ważnością Pisma Świętego w życiu chrześcijańskim.

„Chrześcijanin do niczego nie jest zobowiązany, tylko jeżeli chce, wtedy już jest zobowiązany” (Sługa Boży o. Franciszek Blachnicki).

Irena Rudnicka na podstawie informacji CREDO, bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code