Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Bez Boga ani do proga. Pierwszaki Żytomierza przed pierwszym dniem szkoły odwiedzili katedrę św. Zofii

Bez Boga ani do proga. Pierwszaki Żytomierza przed pierwszym dniem szkoły odwiedzili katedrę św. Zofii

W przeddzień Dnia Wiedzy pierwszoklasiści razem z rodzicami, babciami i dziadkami poszli w pierwszej kolejności nie do szkoły, a do kościoła, gdzie wspólnie pomodlili o pomyślny rok szkolny, cierpliwość do nauki oraz o Bożą opatrzność.  Jedna z babć, która przyprowadziła do świątyni trzech wnuków zaznaczyła, że osobiście dla niej jest bardzo ważne, by dzieci w trakcie edukacji uczyli się także miłości do bliźniego oraz podstawowych zasad chrześcijaństwa.

Podobne zdanie ma również młoda nauczycielka historii, która dopiero w tym roku skończyła uniwersytet i doskonale wie ile pracy trzeba włożyć, by zdobyć wiedzę, a jeszcze więcej – by tą wiedzę przekazać innym.

Lekcje języka polskiego odbywają się w dwóch żytomierskich szkołach – 17 i 36 (nie licząc zajęć w sobotnio-niedzielnych szkołach przy polskich organizacjach społecznych miasta i miejscowym Domie Polskim). Niestety w Żytomierzu dotychczas nie ma całkowicie polskiej szkoły, gdzie wszystkie przedmioty wykładano by po polsku. Ale wiele uczniów szkoły nr36 marzą o studiach w Polsce a wczorajsi 11-klasiści już dostali się na prestiżowe polskie uczelnie w Krakowie i innych miastach Polski.

Alina Zielińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code