Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Berdyczowskie Dni Kultury Polskiej już w czerwcu

Berdyczowskie Dni Kultury Polskiej już w czerwcu

Konsul Generalny RP w Winnicy Damian Ciarciński i wicekonsul Joanna Szeliga spotkali się dziś, 27 maja br., z merem Berdyczowa Serhijem Orlukiem.  

Spotkanie było okazją do omówienia dotychczasowej współpracy pomiędzy KG RP w Winnicy i Urzędem Miasta oraz innymi berdyczowskimi instytucjami. W rozmowach zwrócono uwagę na szereg wspólnych projektów społecznych i kulturalnych, podkreślając chęć ich kontynuacji i rozwoju. Spotkanie było również okazją do zwiedzenia nowego Centrum Usług Wspólnych w Berdyczowskiej Radzie Miejskiej

Jednym z tematów rozmów była współorganizacja XXI Dni Kultury Polskiej w Berdyczowie, przedsięwzięcia, które rokrocznie skupia miejscowych Polaków oraz innych miłośników polskiej kultury. Dni Kultury Polskiej w Berdyczowie to jedno z największych przedsięwzięć polonijnych na terenie Winnickiego Okręgu Konsularnego. Rokrocznie gromadzi ono wielu gości, wśród których na wyróżnienie zasługują oficjalne delegacje z polskich miast partnerskich – Siedlec i Jawora, przedstawiciele miejscowych władz lokalnych oraz instytucji kulturalnych.

Tegoroczne Dni Kultury Polskiej w Berdyczowie odbędą się tradycyjnie w ostatni weekend czerwca w ramach Dni Miasta Berdyczowa.

Słowo Polskie za: KG RP w Winnicy, zdjęcia: O. Jeżel, KG RP w Winnicy, 1 czerwca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code