Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Berdyczowianie mówią abortom „Nie!”

Berdyczowianie mówią abortom „Nie!”

Procesja chrześcijańska „Abortom Nie!” odbyła się pod koniec maja w Berdyczowie.

Członkowie wspólnoty „Legion Maryi”, która działa przy parafii Św. Barbary w Berdyczowie, zorganizowali przemarsz ulicami miasta w celu informowania innych jego mieszkańców o zabójstwach nienarodzonych dzieci, które codziennie odbywają się w aborcyjnych klinikach na terenie Ukrainy.

Do udziału w procesji dołączyli się parafianie z kościołów Św. Barbary i Matki Bożej Szkaplerznej (Sanktuarium Maryjnego) oraz duchowieństwo.

Procesję poprzedziła modlitwa z udziałem proboszcza Witalija Bartkowiaka. Po modlitwie odbyła się rozmowa katolików z innymi mieszkańcami miasta na temat aborcji i grzechu zabójstwa, popełnianego przy każdym „zabiegu” w klinice aborcyjnej.

Marsz przeciwko aborcji w Berdyczowie zorganizowano przy wsparciu funduszu charytatywnego „Misja na Ukrainie”. W procesji uczestniczyła przedstawicielka tej fundacji Maryna Kij.

W trakcie chodu jego uczestnicy modlili się i wyrażali protest przeciwko aborcji na Ukrainie. W przedsięwzięciu uczestniczyli zarówno małe dzieci, jak i osoby w wieku podeszłym.

Na placu przed Ogólnoukraińskim Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerza Świętego odbyła się modlitwa, wieńcząca wydarzenie oraz wystąpienia działaczy społecznych oraz duchowieństwa.

Corocznie na terenie Ukrainy podczas abortów lekarze zabijają 250 tys. nienarodzonych dzieci, także w zaawansowanym stadium rozwoju.

Słowo Polskie na podstawie informacji credo-ua.org, 02.06.16 r.