Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Będzie dodatkowy pociąg z Kijowa do Przemyśla

Będzie dodatkowy pociąg z Kijowa do Przemyśla

Źródło: http://tvpodkarpacka.pl/W związku z ogromną popularnością połączenia kolejowego Kijów-Lwów-Przemyśl „Ukrzaliznycia” w okresie świątecznym uruchomi dodatkowe rejsy do Polski pociągiem Hyundai.

W dniach 12,13,14,17 i 18 kwietnia wszyscy chętni będą mogli skorzystać z dodatkowych rejsów z Kijowa do Przemyśla i jak twierdzi Polak, prezes „Ukrzaliznyci” Wojciech Balczun, ilość zainteresowanych tym szybkim i komfortowym połączeniem kolejowym jeszcze bardziej zwiększy się.

– Postrzegamy szybki wzrost chętnych podróżami koleją do Europy. Tym bardziej, że istnieje perspektywa skasowania wiz. Dlatego aktywnie pracujemy nad wprowadzeniem nowych połączeń kolejowych z zagranicą – zaznaczył Balczun.

Dodatkowy Hyundai Rotem będzie wyruszał z Kijowa o 12:24. Do Przemyśla przybędzie o 19:03 na czas polski. We Lwowie będzie o 17:41. Z powrotem na Ukrainę wyruszy o 20:20 i do Kijowa przybędzie o 5:23.

Pierwszy pociąg z Kijowa do Przemyśla przez Wołyń wykonał pierwszy rejs 18 grudnia ubiegłego roku. On cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem, że podczas sprzedaży biletów na ten rejs zbierają się ogromne kolejki.

Słowo Polskie, 11.04.17 r.