Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Bardzo lubimy Tłusty Czwartek!

Bardzo lubimy Tłusty Czwartek!

Jak szybko płynie czas. Wydaje się, że dopiero nie mogliśmy doczekać się Świąt Bożonarodzeniowych, a już weszliśmy w ostatni tydzień karnawałowy. Za parę dni zacznie się Wielki Post i będziemy oczekiwać Świąt Wielkanocnych.

Najbardziej przyjemny miły i słodki czas karnawałowy przypada na Tłusty Czwartek. Najwięcej czekają na ten dzień wielbicieli pączków. Dlatego że w tym dniu wolno zjeść tych pączków tyle, ile będziesz chciał!

W kulturze polskiej mamy wielu przysłów, piosenek na ten temat. A dokładnie chyba nie wiadomo, skąd wziął się Tłusty Czwartek. Łakomczuchów chyba nie jest to bardzo poważne zagadnienie, ponieważ najważniejsze, żeby te pączki były słodkie, pyszne i było ich jak nawięcej.

Bardzo dobrze spędziliśmy ten dzień w tym roku w Sławucie. Pobawiliśmy się, najmłodsi kolorowały pączki, a potem jadły mnóstwo słodyczy. Przepysznych pączków! Starsze dziewczynki już pielęgnują sylwetki, dlatego zjadły chyba tylko po jednemu pączku, ale najmłodsze już za chwilę interesowały się, kiedy już snów będą jadły pączki!

Z całego serca dziękujemy jednej z naszych mamuś, która przygotowała prawdziwe domowe i dlatego najbardziej pyszne pączki, nie patrząc na brak czasu – Pani Halinie Burkowskiej. Bo jej pączki smakowały chyba najbardziej!

Larysa Cybula, ZPU, Oddział w Sławucie, 5 marca 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code