Jesteś tutaj: Home » Inne » Bałaklia otrzymała autobusy z Kielc dzięki współpracy z Winnicą

Bałaklia otrzymała autobusy z Kielc dzięki współpracy z Winnicą

Fot. autoconsulting

Dwa Solarisy pojechały z polskiego miasta Kielce za pośrednictwem Winnicy. Drugi autobus, który podolskie miasto otrzymało od swojego miasta partnerskiego w Polsce w ramach pomocy humanitarnej, został wysłane do Bałaklii.

W czasie okupacji wojska rosyjskie dokonały w mieście straszliwych zniszczeń, w szczególności poważnie uszkodzona została infrastruktura transportowa.
„Solaris Urbino ma 30 miejsc, a jego łączna pojemność pasażerska to aż 100 osób” – mówi Andrii Sorokin, dyrektor Departamentu Transportu i Mobilności Miejskiej w Bałaklii.

Posiada niskie nadwozie, wyposażone w specjalną platformę montażową z miejscem na wózek inwalidzki oraz wysuwaną rampę. Do tego klimatyzacja, autonomiczne ogrzewanie, tablica informacyjna i lusterka zewnętrzne z elektryczną regulacją.”

Winnica przekazała okupowanemu miastu 10 mln hrywien. Dzięki tym środkom remontowane są już zniszczone budynki mieszkalne. Balaklia stopniowo dochodzi do siebie po straszliwych zniszczeniach spowodowanych przez „ruski mir”.

Słowo Polskie, fot. autoconsulting, 24 lutego 2023 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code