Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Bal Wszystkich Świętych – dobra alternatywa dla pogańskiego Helloween

Bal Wszystkich Świętych – dobra alternatywa dla pogańskiego Helloween

Nikt nie ma wątpliwości, że popularny w Stanach Zjednoczonych Helloween, a ostatnio także na Ukrainie, to święto pogańskie, i jest krytykowane przez Kościoły rzymskokatolicki i prawosławny i protestanckie.

Dobrą alternatywą dla święta, utożsamianego z kultem Szatana, jest Bal Wszystkich Świętych – chrześcijańska impreza, organizowana w szkołach i parafiach katolickich w przededniu 1 listopada. Na takich Balach dzieci przebierają się za Świętą Rodzinę, matkę Teresę z Kalkuty, Franciszków z Asyżu, Świętą Klarę, św. Antoniego, św. Maksymiliana Kolbe, św. Faustynę lub aniołków.

Natomiast w parafii Ducha Świętego w Winnicy 27 października młodzi parafianie wraz z rodzicami przygotowali własny Bal Wszystkich Świętych, który zmienił się we wspaniała zabawę z tańcami i słodkim poczęstunkiem. Razem z młodzieżą i ich rodzicami w Balu Wszystkich Świętych wzięły udział katechetka siostra Maria oraz proboszcz parafii ks. Sergiusz Tobert. Każdy z dzieci miał za zadanie nie tylko przebrać się za świętego ale także opowiedzieć o jego czy jej życiu i czynach, które doprowadziły do świętości.

Redakcja, 28 października 2018 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code