Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Awakow zwolnił za zdradę 585 donieckich milicjantów

Awakow zwolnił za zdradę 585 donieckich milicjantów

Źródło - YoutubePod koniec pierwszej połowy lipca terroryści z DNR zaatakowali komendę milicji miasta Donieck. Funkcjonariusze nie stawiając żadnego oporu wyszykowali się na placu przed komendą i jednogłośnie przysięgli na wierność prorosyjskim separatystom.

Centralne władze w Kijowie potraktowali takie zachowanie donieckich stróży prawa jak zdradę ojczyzny i dowód współpracy z terrorystami. Po zakończeniu pierwszego etapu dochodzenia z szeregów MSW zwolniono 585 milicjantów.

Dodatkowe dochodzenie jest prowadzone w sprawie innych 242 funkcjonariuszy, którzy przez kilka ostatnich miesięcy są na zwolnieniu lekarskim, otrzymując pieniądze od ukraińskiego państwa. Według danych niektórych aktywistów, ci milicjanci od dłuższego czasu walczą po stronie Donieckiej Narodnej Republiki.
Minister Spraw Wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow ogłosił, że zamiast byłych milicjantów chronić prawa w Doniecku będą funkcjonariusze z innych regionów.

Redakcja

Wideo z przysięgi donieckich milicjantów na wierność terrorystom

{youtube}9OiQOB0m_Pw{/youtube}

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code