Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Arcybiskup Mokrzycki: Papież modli się o pokój na Ukrainie

Arcybiskup Mokrzycki: Papież modli się o pokój na Ukrainie

Źródło: http://credo.pro

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy metropolita Mieczysław Mokrzycki wziął udział w audiencji ogólnej z papieżem Franciszkiem.

Ojciec święty poświęcił koronę, przeznaczoną dla koronacji figury Matki Boskiej Fatimskiej w Sanktuarium w Krysowicach i zapewnił, że modli się w intencji pokoju na Ukrainie.
Metropolita opowiedział o spotkaniu z papieżem dziennikarzom Radia Watykan:

Bardzo się cieszę, że mogłem z pielgrzymami z Ukrainy uczestniczyć w ogólnej audiencji z papieżem Franciszkiem. Podczas osobistego spotkania, papież pytał mnie o sytuacji na Ukrainie i powiedział, że modli się o pokój w tym kraju. Później ojciec święty przyszedł do nas aby poświęcić koronę, którą ukoronowana zostanie figura Matki Boskiej Fatimskiej w Sanktuarium archidiecezjalnym w Krysowiczach na zachodzie Ukrainy. Będzie to koronacja papieska. Koronacji dokona Nuncjusz Apostolski arcybiskup Claudio Gugerotti. Będzie to bardzo ważne wydarzenie, ponieważ przypada na 100-letnią rocznicę objawień Fatimskich. Chcemy, by Matka Boska Fatimska odwiedziła wszystkie parafie kościoła rzymsko- katolickiego w naszej metropolii. Pragniemy za Jej wstawiennictwem modlić się o pokój i nawrócenie Rosji. Ukraina bardzo potrzebuje tej modlitwy, więc spodziewamy się, że cały świat dołączy się do niej w tej samej intencji. I że pokój, na jaki tak długo czekamy, powróci wreszcie do naszej ojczyzny. Zapraszam wszystkich na tą uroczystość i do wspólnej modlitwy.

Arcybiskup Mokrzycki wypowiedział się również na temat wyznaczenia nowego biskupa dla diecezji kijowsko-żytomierskiej:

Długo czekaliśmy tej nominacji i jesteśmy bardzo zadowoleni, że otrzymaliśmy biskupa Witalija z Towarzystwa Salezjanów. To jest człowiek bardzo otwarty i młody. Pracował z wielką gorliwością w archidiecezji lwowskiej, w Kijowie i Odessie. Ma wielkie doświadczenie pracy duszpasterskiej. Mam nadzieję, że będzie jako biskup naszej stolicy służyć wszystkim wiernym, którzy z radością przyjęli tą informację.

Lidia Baranowska na podstawie credo.pro, 10.05.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code