Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Apel bp Leona Dubrawskiego dotyczący antyrodzinnych zmian do Konstytucji Ukrainy

Apel bp Leona Dubrawskiego dotyczący antyrodzinnych zmian do Konstytucji Ukrainy

Źródło - niezalezna.plDrodzy kapłanie, uświadamiając trudną sytuację, w której znajduje się dzisiaj nasze państwo, nie możemy przemilczeć o innym zagrożeniu, które próbuje wkraść się do naszego życia. Wiemy, że zgodnie z ukraińskim ustawodawstwem, życie ludzkie nie jest szanowane od momentu poczęcia, o czym świadczy prawo dokonywania aborcji.

Innym realnym niebezpieczeństwem są próby polityków, skierowane na wprowadzenie zmian do ukraińskiej Konstytucji, które przekreślają tradycyjne rodzinne wartości chrześcijańskie. Jednym z tego przykładów jest propozycja grupy roboczej ds zmian Konstytucji, która latem zaproponowała usunąć z najważniejszego dokumentu określenie rodziny, jako sojuszu kobiety i mężczyzny. Wiadomo, że w najbliższym czasie taka inicjatywa znów trafi do Rady Najwyższej.

Żeby nie dopuścić do wprowadzenia antyrodzinnych i antyludzkich zmian do Konstytucji, chrześcijańskie organizacje, Kościoły i Cerkwie organizują modlitwy, protesty, zbierania podpisów i petycje elektroniczne.

Proszę żebyście donieśli tę informację do parafian. Zaproście ich do aktywnego dołączania się do tej sprawy.

Zachęcajcie ich przede wszystkim do modlitwy i postu w tej intencji.

Organizujcie w swoich parafiach zbierania podpisów, żeby nie dopuścić usunięcia z ukraińskiej Konstytucji określenia ślubu, jako sojuszu mężczyzny i kobiety, pojawienia się w tym dokumencie określenia „orientacja seksualna” oraz ustawodawczo bronić życia od momentu poczęcia do śmierci w sposób naturalny. Zebrane podpisy prosimy wysyłać na adres kurii w Kamieńcu Podolskim do 30 grudnia 2015 r. Następnie zostaną one przekazane osobom, upoważnionym do zaprezentowania tych podpisów w Radzie Najwyższej.

Można także dołączyć swój głos za pośrednictwem Internetu na oficjalnej witrynie Prezydenta Ukrainy w dziale „Elektroniczne petycje” Nr 8605.

W obronie życia i walce ze złem niech wspierają nas słowa świętego Jana Pawła II: „Walczcie, aby każdemu człowiekowi przyznano prawo do urodzenia się… Nie zniechęcajcie się trudnościami, sprzeciwami czy niepowodzeniami, jakie możecie spotkać na tej drodze. Chodzi o człowieka i nie można w tej sytuacji zamykać się w biernej rezygnacji”.

Wzory formularzy dla zbierania podpisów (j. ukr.):

– Dla organizacji społecznej;
– Dla parafii;
– Indywidualny.

Biskup Leon Dubrawski, ordynariusz diecezji kamieniecko-podolskiej

Słowo Polskie, 21.11.15 r.