Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Anomalna zima będzie kosztowała Ukrainie $30 miliardów

Anomalna zima będzie kosztowała Ukrainie $30 miliardów

Pobrano z http://komentarij.blogspot.com/27 marca eksperci Międzynarodowego centrum innowacyjnych i informacyjnych technologii oświadczyli, że finansowe straty, spowodowane złymi pogodowymi warunkami na Ukrainie w ciągu czterech ostatnich miesięcy, już sięgnęły 30 miliardów dolarów.

Według danych Centrum, tylko ostatnie anomalne opady śniegu w Kijowie obejdą się miejskiemu budżetu do 20-30 milionów dolarów. I to, nie mówiąc już naruszeniu normalnego życia miasta, awariach, w których zniszczono droższe i  tańsze auta; traumach, podtopieniach. Realny rozmiar strat może tylko w stolicy sięgnąć cyfry minimum w $5 miliardów.

Eksperci Centrum zaznaczają, że istnieją dosyć przewidywalne straty – rujnacja Krymskiego wybrzeża, wywożenie śniegu, awarie, a są spodowowane czynnikiem ludzkim – na przykład, z przyczyny problemów logistycznych, towary nie mogą w porę dotrzeć do konsumenta. A jedzenie ma właściwość psucia się. Jak skutek, deficyt towarów – to straty dla producentów.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code