Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Anders Fogh Rasmussen spotkał się na Ukrainie z premierem i prezydentem

Anders Fogh Rasmussen spotkał się na Ukrainie z premierem i prezydentem

Źródło - TwitterO współdziałaniu ukraińskich Sił Zbrojnych z NATO rozmawiał 7 sierpnia w Kijowie premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk z Sekretarzem Generalnym NATO Andersem Fogh Rasmussenem. Przedstawiciel NATO zaoferował pomoc finansową z nowych funduszy wierzytelności, która ma wzmocnić strukturę obronną Ukrainy oraz o powojennej adaptacji socjalnej żołnierzy, którzy walczyli na wschodzie Ukrainy z prorosyjskimi terrorystami.

Jaceniuk bardzo pozytywnie ocenił pozycję NATO w sprawie nieuznania przynależności półwyspu krymskiego do Rosji oraz agresywnych i zaczepnych działań tego kraju na wschodzie Ukrainy.

Rasmussen spotkał się w Kijowie także z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką. Ten ostatni wręczył Generalnemu Sekretarzowi NATO Order Swobody i porozmawiał o rozszerzeniu współpracy w sferze przeciwdziałania międzynarodowemu terroryzmowi.

Jestem zachwycony męstwem ukraińskiego narodu w walce o swobodę. Przekazuję kondolencje rodzinom tych, którzy stracili życie – zaznaczył Rasmussen.

Redakcja

GK

 

 

Spotkanie z premierem Jaceniukiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code