Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Amnesty International ostro skrytykowała „swobodowców” za pobicie urzędnika

Amnesty International ostro skrytykowała „swobodowców” za pobicie urzędnika

Zdjęcie pobrano z firstua.comNapad Igora Mirosznyczenki, parlamentarzysty ze „Swobody” na dyrektora Pierwszej Nacjonalnej TV wywołał oburzenie nie tylko w Rosji. Także ukraińscy politycy z „Udaru” zażądali od „swobodowca” by złożył mandat.

18 marca Igor Mirosznyczenko ne czele innych aktywistów wtargnął do biura Aleksandra Pantelejmonowa, pobił go i zażądał podania się do dymisji.

– Dziwi udział w tym ataku członka komitetu parlamentarnego z klubu swobody słowa (Mirosznyczenko). Nowe władze muszą dać do zrozumienia, że takie zachowanie jest niedopuszczalne na Ukrainie – powiedziała Heza McGil, ukraińska ekspert Amnesty International.

Napastnicy oskarżają Pantelejmonowa o współpracę z Rosją po tym, jak w państwowej telewizji pojawiła się szczegółowa relacja z podpisania umowy pomiędzy Putinem i samozwańczą władzą na Krymie. Aktywiści sami wrzucili wideo z „rozmowy” z Pantelejmonowym na Youtube chociaż wkrótce go wycofali.

Lider „Swobody” Oleh Tiahnybok ogłosił, że Mirosznyczenko jest gotów  złożyć mandat i stanąć przed sądem.

Redakcja, bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code