Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Amnesty International oskarżyła Putina o utajnienie liczby zabitych rosyjskich żołnierzy

Amnesty International oskarżyła Putina o utajnienie liczby zabitych rosyjskich żołnierzy

Źródło - crime.in.uaMiędzynarodowa organizacja Amnesty International uważa, że rozporządzenie rosyjskiego prezydenta, które utajnia informację o zabitych rosyjskich żołnierzach w czasie pokoju potwierdza udział Rosji w wojnie na Donbasie.

To rozporządzenie jest nie tylko atakiem na możliwość swobodnego wyrażania swoich poglądów, to także spekulacja, potwierdzająca fakt, że Putin ma co ukrywać – ogromne straty rosyjskiego wojska, poniesione podczas walk z Ukraińcami – powiedział dyrektor Amnesty International w Europie i Azji Środkowej John Dahlhausen.

To rozporządzenie bezpośrednio dotyczy także dziennikarzy rosyjskich mediów i działaczy społecznych, których prześladują rosyjskie specsłużby przez próby niezależnego wyświetlania konfliktu na Ukrainie.

Do swoich wypowiedzi Amnesty International dołącza zdjęcia z satelity oraz relacje świadków obecności rosyjskich żołnierzy na wschodzie Ukrainy.

Słowo Polskie, 29.05.15 r.