Jesteś tutaj: Home » inne » Ambasador UE na Ukrainie Tombiński złagodził swoje słowa o zniesieniu wiz dla Ukraińców

Ambasador UE na Ukrainie Tombiński złagodził swoje słowa o zniesieniu wiz dla Ukraińców

Źródło - gazeta.lviv.ua– Decyzja o umożliwieniu Ukraińcom bezwizowego wjazdu do krajów Unii Europejskiej zostanie podjęta po marcowej wizycie europejskich ekspertów – poinformował 26 marca media Jan Tombiński, pełniący funkcję Ambasadora RP na Ukrainie.

Kilka dni wcześniej ten sam dyplomata nie dawał szans dla ogłoszenia decyzji o zniesieniu wiz dla Ukraińców podczas majowego szczytu w Rydze. Ukraińscy politycy mają pewność, że wykonali wszystkie potrzebne warunki i mogą liczyć na taki gest poparcia ze strony Unii, tym bardziej, że stosuje się on wszystkich mieszkańców Ukrainy i może stać się pierwszą odczuwalną rekompensatą za walkę podczas Rewolucji Godności i spadek poziomu życia po zainicjowanych przez rząd bolesnych reformach we wszystkich ważniejszych dziedzinach.

Przed szczytem UE, który odbędzie się 22-23 maja w stolicy Łotwy unijni eksperci przedstawią rezultaty swojej kontroli na Ukrainie, które będą decydujące dla dalszego wdrażania w życie Planu Działań ze zniesienia wiz dla Ukraińców.

Jan Tombiński pracuje na stanowisku Ambasadora UE na Ukrainie od 2012 roku. Poprzednio pełnił funkcję Ambasadora RP we Francji. Jest żonaty, ma dziesięcioro dzieci.

Słowo Polskie, 26.03.15 r.; KZ