Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Ambasador Jan Piekło rozmawiał z wiceministrem spraw zagranicznych Ukrainy Serhijem Kysłycią

Ambasador Jan Piekło rozmawiał z wiceministrem spraw zagranicznych Ukrainy Serhijem Kysłycią

Ambasador RP na Ukrainie Jan Piekło podziękował za decyzję Ukrainy o poparciu Polski na drodze członkostwa w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w okresie 2018-2019 podczas wyborów, które odbyły się 3 czerwca 2017 roku.

Podczas spotkania Piekło przekazał ukraińskiemu wiceministrowi list szefa polskiego resortu spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego do jego ukraińskiego kolegi Pawła Klimkina, w którym opisane są przyszłe priorytety Polski, jako niestałego członka RB ONZ.

W kontekście listu w trakcie rozmowy polskiego ambasadora i wiceministra Serhija Kysłyci podkreślono potrzebę dalszych działań RB ONZ w kierunku reagowania na rosyjską agresję na Ukrainie. Obydwie strony wyrazili potrzebę współpracy w dziedzinie wymiany doświadczeniem między Polską a Ukrainą, która dzisiaj pełni rolę niestałego członka Rady Bezpieczeństwa oraz współpracy w ramach innych organizacji międzynarodowych.

Słowo Polskie na podstawie mfa.gov.ua, 04.06.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code