Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Akcja zbierania zniczy

Akcja zbierania zniczy

Towarzystwo Miłośników Kultury Kresowej we Wrocławiu zainicjowało ciekawą akcję zbierania zniczy na polskie cmentarze na Kresach Wschodnich.

Chociaż akcja skierowana jest przeważnie do mieszkańców Polski, ale i my, miejscowa Polonia możemy przyłączyć się do niej, tym bardziej, że nie musimy nigdzie jechać, polskie cmentarze mamy w swoich miastach i wioskach.

Celem akcji jest zbieranie do 29 października na terenie całej Polski zniczy. Konwój ze zniczami wyjeżdża tego dnia do Lwowa, a później do innych miejscowości, możliwe że i na Podolu, gdzie znajdują się zabytkowe polskie cmentarze-Berdyczów, Bar i in.

Niestety w naszym mieście Winnica, za Komuny, polski cmentarz był całkowicie zniszczony, ale mamy za to dwa pomniki Janu Pawłowi II i deskę, upamiętniającą Józefa Piłsudzkiego. Przy nich też można było by umieścić kilka zniczy z odpowiednim podpisem.

Koordynatorem akcji w Polsce podobno jest Juri Rudnicki [email protected], a chętnych dołączyć się do akcji w mieście Winnicy i na Podolu prosimy zgłosić się pod [email protected].

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code