Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Akcja „Pomóż bliźniemu” w Nowogrodzie Wołyńskim

Akcja „Pomóż bliźniemu” w Nowogrodzie Wołyńskim

W czasie kwarantanny nasze Stowarzyszenie w Nowogrodzie-Wołyńskim rozpoczęło akcję „Pomóż bliźniemu”.

Celem tej inicjatywy jest niesienie pomocy wszystkim osobom starszym na czas trwania kwarantanny. Robimy zakupy w sklepie lub aptece i przywozimy je bezpośrednio do domu każdego, kto tego potrzebuje.

Akcją są objęci członkowie Stowarzyszenia oraz wszystkie osoby starsze z Kartą Polaka i polskim pochodzeniem. Tak 29-30 marca rozdaliśmy małe pakunki, które udało się zorganizować na koszt Stowarzyszenia, wśród osób starszych lub najbardziej potrzebujących.

Tez oferujemy swoją pomoc absolwentom naszej szkółki, a obecnie studentom polskich uczelni. Jest to pomoc w informowaniu na bieżąco, gdzie się można zgłaszać, w wypadku choroby; przekroczeniu granicy.

Przez pierwsze dni po ogłoszeniu kwarantanny byliśmy dosłownie sparaliżowani i szczerze powiem przestraszeni chyba jak  wszyscy. Lecz powoli zaczynamy uczyć się działać w warunkach kwarantanny. Chcemy być potrzebni , chcemy pomagać nie tylko w nauczaniu języka polskiego czy dostarczaniu pakunków żywnościowych, lecz również nieść pomoc w zwalczaniu depresji, załamań i paniki.

Niedługo wśród członków naszej organizacji zostaną też rozdane maski, które szyją nasze krawczynie, oczywiście wśród osób, które ich nie mają. Mam nadzieje, że jak najszybciej pokonamy ten wirus i po tak długim wymuszonym urlopie wrócimy do normalnego życia codziennego.

Wiktoria Szewczenko, Polskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe im. J. Lublińskiego w Nowogrodzie Wołyńskim, 2 kwietnia 2020 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code