Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Akcja „Polacy – Rodakom” w obwodzie chmielnickim po raz siedemnasty

Akcja „Polacy – Rodakom” w obwodzie chmielnickim po raz siedemnasty

Od lewej - senator Stanisław Gogacz, konsul Przemysław SzymańskiW pierwszej kolejności paczki z żywnością i innymi niezbędnymi na co dzień rzeczami pojechały do Netiszyna, gdzie gości powitała prezes miejscowego Związku Polaków Wanda Szatkowska. Razem z członkami organizacji na spotkanie przybyły także nauczycielki ze Sławuty, które odebrały paczki dla Polaków, mieszkających w tej sąsiedniej miejscowości.

W Netiszynie na powitanie honorowych gości zorganizowano bardzo ciepłe przyjęcie w klasie szkoły nr 2. Zabrzmiały kolędy i przepiękna muzyka. Miejscowe nauczycielki częstowały dobroczyńców własnoręcznie przygotowanymi pysznymi pierogami.

Polacy Netiszyna i Sławuty wyrażają głęboką wdzięczność Senatorowi Stanisławowi Gogaczowi oraz Fundacji PZU za pamięć oraz prezenty.

Senator Gogacz osobiście odwiedzał polskie organizacje na Podolu. Towarzyszył mu konsul KG RP w Winnicy Przemysław Szymański.

Łarysa Cybula, 18.01.17 r.