Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Akcja „LIDER/LIDERKA” w Domu Polonii w Pułtusku

Akcja „LIDER/LIDERKA” w Domu Polonii w Pułtusku

W dniach 30 września – 13 października 2018 roku w Domu Polonii Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Pułtusku zostały przeprowadzone szkolenia liderskie „AKCJA: LIDER/LIDERKA.

Warsztaty budowania kompetencji zrzeszyły Polonię i Polaków z Belgii, Białorusi, Czech, Francji, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Norwegii, Rumunii, Szwecji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Włoch. Członkinie Polskiego Klubu Studenckiego w Żytomierzu Oksana Lytvak i Olha Gorgijczuk także miały zaszczyt w nich uczestniczyć.

To szkolenie było kompleksowym działaniem rozwojowym i szkoleniowym, przeznaczone dla osób działających w obszarze społecznym. Aby liderzy i liderki faktycznie zasmakowali tytułowej „akcji”, Organizatorzy zadbali o różnorodność programu, a wśród metod pracy wykorzystali pracę grupową i indywidualną, współpracę zespołową, grę terenową, przeprowadzili tematyczne seanse filmowe i nie-konferencję.

Program o bogatej treści zawierał różne moduły tematyczne, każdy z nich ma swoją nieocenioną wartość. Warsztaty obejmowały różne wątki: zarządzanie czasem i zadaniami, określanie wizji i celów działań, zarządzanie zmianami w praktyce; wypracowanie misji osobistej lidera, odkrywanie indywidualnego potencjału liderskiego; dotarcie do źródeł własnej motywacji, określenie i wydobycie indywidualnych zasobów; zarządzanie przez cele, zarządzanie zadaniami i priorytetami; współpraca i komunikacja w zespole; korzystanie z różnorodności itd. W pracy zostały wykorzystane miękkie metody rozwoju osobistego, ćwiczenia rozwijające własne zasoby, osobistą motywację, a także kompetencje społeczne uczestników i uczestniczek.

Podczas wycieczki do Warszawy uczestnicy warsztatów odwiedzili siedzibę Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, spotkali się Tomaszem Różniakiem, z przedstawicielami Stowarzyszenia i z Liderami ze środowisk NGO. Mieli szansę poznać profile Liderów, historie ich rozwoju, najlepsze praktyki oraz uczestniczyć w forum wymiany eksperckiej.

Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu „Wspólnota Polska” za zaproszenie na szkolenie, kierowniczce projektu Marcie Sokołowskiej za pomysł i organizacje, trenerkom Annie Noszczyk-Częścik, Ewie Król i Małgorzacie Misztal za ciekawe warsztaty, naszej niezawodnej opiekunce Agnieszce za pomoc i opiekę oraz wszystkim i każdemu, kto przyczynił się do organizacji tej inicjatywy i uczestnikom tego wspaniałego wydarzenia za możliwość być i pracować razem w zabytkowym zamku nad rzeką Narew w Pułtusku.

Oksana Lytwak, Studencki Klub Polski w Żytomierzu, 20 października 2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code